Playlist

eBay

Everyone Deserves Real
  • Play Video
CreditsCredits
Agency
Agency: JOAN Creative
CEO: Lisa Clunie
CCO: Jaime Robinson
CFO: Renee Jennings
ECD: Abe Baginsky
GCD: Theo Gibson
ACD / Copy: Michael Gusman
ACD / Art Direction: Trenton Spear
Senior Designer: Nic Faouen
Head of Strategy: Chris Turney
Group Strategy Director: Kristin Van Note
Communications Strategy Director: Charley Cobbin
Strategy Director: Ricardo Mu├▒oz
Strategy Director: Emily Waite
Managing Director: Sarah Collinson
Group Account Director: Atalie Bartolomeo
Account Director: Alex Hadshi
Account Supervisor: Libby Nelson
Head of Production: Cheri Anderson
Executive Producer: Nicole Severi
Senior Producer: Kash Blagrove
Director of Project Management: Diana Matthews
Project Manager: Grace Gandolfo
Senior Business Affairs Manager: Kara Driscoll Plock
Head of People: Becca Patrick
Production Company
Production Company: Stink Films
Director: Felix Brady
Executive Producer: Mungo Maclagan
Line Producer: Adriana Cebada Mora
DP: Pat Aldinger
Production Designer: Charles Infante
Stylist: Savannah Baker
Production Service Company: Habitant (Mexico City)
Post Production: Cosmo Street / Trim
Head of Production Cosmo Street: Anne Lai
Post Producer Cosmo Street: John Dillon
Post Producer Trim: Polly Kemp
Editor: Fouad Gaber
Assistant Editor: Jacques Simon / Joey Henshaw
VFX
VFX: The Mill
Executive Producer: Clare Melia
Post Producer: Chloe Ensor
VFX Sup: Tom Luff
3D Creative Director: Adam Droy
2D Leads: Ruslan Bory, Pete Hodsman, Gary Driver, Geetesh Gajanan Tari, Tom Freeman
2D Assist: Zeki DoruOndun , Tommer Epshtein, Mithun Jacob Alex, Ankit Mishra, Rushab
Madalkar, Nelikanti Goutam Raju
3D team: Alican Gorgec, Rachel Ward, Dhruba Sinha, Fiona Taylor, Aritra Kumar Sarkar,
Paresh Kumar Swain
Design team: Kwok Fung Lam, Barry Chapman, Conor Ryan, Florian Thamer, Alex Belenkiy
DFX Supervisor: Vivek Gopalrao Tekale 
Project Lead: Rahul Desai 
Associate Project Manager : Aisswarya J 
Production Coordinator: Farhan C Ukwuomah
Animation Supervisor: Sukanta Chakraborty
Lighting Lead: Sujith Sasankan 
DMP Lead: Swarup Kumar Panigrahi 
Asset Lead: Jaspreet Kaur Dua
Tracking Supervisor: Murali Krishna Reddy 
Tracking Lead: Elangovan Ganeshan & Smijumon Viswanathan 
Roto Lead: Mahendranatha Reddy & Moumita Ganesh Pratihar
Paint Lead:  Sachin Ranaware & Irshad Abdulla 
RPM Production Coordinators: Mohit Bhomia, Srinivas Bandi & Shubham Gajare 
Asset: Thirumoorthi Sivakumar, Mratunjay Sharma, Santhosh Ganesan, David Kumar 
Lighting Supervisor: Aritra Kumar Sarkar
Lighting: Trinath Sarkar, Setty Ashok Chakravarthy
Matchmove: Pabitra Sahoo, Mubin Qureshi, Typhan Rai , Pritam Behera
Roto: Anita Khandare, Abhay Chauhan, Deelip Prajapati, Sarita Chauhan, Maniraj Govindhan, Akhil Mohan. Pankaj Powar, Pravin Ashok Mane, Rupan Thirumala 
Paint: Sagar Dasgaonkar , Jagadeesh Dasari, Shailesh Madhav, Shubham Kumar
Jameer Haider, Ritesh Patil